Fiorentina si je v prejšnjem krogu evropske lige privoščila spodrsljaj na domačem igrišču, ko jo je z 2:1 premagal Lech Poznan, s čimer si je precej otežila pot do napredovanja. A Firenčani so sinoči vsaj nekoliko omilili škodo, saj so Poljakom vrnili na enak način. V Poznanu je briljiral predvsem slovenski virtuoz Josip Iličić, ki je dosegel oba zadetka gostov za zmago z 2:0. Ob koncu prvega polčasa je slovenski reprezentant dosegel izjemen zadetek s prostega strela, v 83. minuti pa je zmago potrdil še z golom, s katerim je zaključil protinapad vijoličastih. Fiorentina se je z zmago spet pomaknila na drugo mesto v skupini, ki vodi v izločilne boje, v preostalih dveh krogih skupinskega dela pa jo čaka še gostovanje v Baslu in domača tekma z zadnjim Belenensesom.

Iličić, ki je v dosedanjih 11 nastopih v letošnji sezoni dosegel kar pet zadetkov, je pred tekmama dodatnih kvalifikacij proti Ukrajini torej v odlični formi, kar lahko prav gotovo veseli tudi selektorja Srečka Katanca.

V formi je tudi Berić

Boj za čim večjo minutažo na tekmah dodatnih kvalifikacij pa napoveduje tudi Robert Berić, ki se je očitno hitro vklopil v novo moštvo v Franciji. Sinoči je odigral vseh 90 minut proti lanskemu finalistu evropske lige Dnipru in prispeval velik delež k zmagi Saint-Etienna s 3:0, s katero so Francozi skočili na drugo mesto skupine. V 38. minuti je bil podajalec pri vodilnem zadetku, v 52. minuti pa je sam zadel za 2:0. Pri francoskem prvoligašu ima Berić trenutno enako statistiko kot Iličić, torej pet golov v 11 tekmah.

Matavž še naprej čaka prvi letošnji gol, poškodba Balažica

Zmag v evropski ligi sta se včeraj veselila še dva Slovenca. Bojan Jokić je odigral vseh 90 minut na gostovanju Villarreala pri Dinamu iz Minska, kjer so Španci slavili z 2:1, Augsburg Tima Matavža pa je s 4:1 premagal nizozemski AZ iz Alkmaarja. Slovenski napadalec, ki ne najde prave forme in tudi po 12. letošnjem nastopu ostaja brez doseženega zadetka, je bil zamenjan v 55. minuti pri izidu 2:0.

Sinočnji evropski večer bo od Slovencev ostal v slabem spominu le Gregorju Balažicu, ki je na gostovanju prit Athleticu iz Bilbaa s Partizanom doživel visok poraz z 1:5, za nameček pa se je slovenski branilec tudi poškodoval, zato je bil zamenjan že v 26. minuti tekme. Ker gre za poškodbo kolena, se mu verjetno obeta daljša odsotnost z igrišč.