Džaferi je po vselitvi v novo pisarno optimistično dejal, da pričakuje hitro oblikovanje nove vlade, »ki mu bo sledila združitev vseh moči v spoštovanju neodvisnosti vseh vej vlade«. A dan pred tem so se poslanci doslej vladajoče stranke VMRO-DPMNE nekdanjega premierja Nikole Gruevskega na sestanku dogovorili, da ne priznavajo Džaferija. Menijo namreč, da je bila njegova izvolitev nezakonita in neustavna.

Džaferija so za predsednika sobranja pretekli teden imenovali socialdemokrati (SDSM) Zorana Zaeva in stranke albanske manjšine, ki so sestavile vladno večino, le da predsednik države Gjorge Ivanov ovira imenovanje s trditvijo, da je koalicijski dogovor protiustaven zaradi določil o dodatnih pravicah albansko govorečih.

Izvolitev Džaferija je pretekli teden sprožila vdor jeznih podpornikov VMRO-DPMNE v parlament. V incidentu je bilo poškodovanih več kot sto ljudi. Po teh dogodkih so se v reševanje položaja intenzivneje vključile tudi Združene države Amerike. V Skopju se je mudil Hoyt Yee, namestnik pomočnika ameriškega zunanjega ministra za evropske in evrazijske zadeve, ki je eden najboljših poznavalcev regije na višjih položajih State Departmenta. sta