Na celjskem sodišču se je po sodnih počitnicah nadaljevalo sojenje 39-letnemu Zvonetu Laubiču, obtoženemu umora svoje bivše žene Yolande Rodriquez. Izvedenka sodnomedicinske stroke in patologije dr. Simona Šramek Zatler je danes na sodišču pojasnjevala, kako globoke so bile vbodne rane in koliko jih je bilo. Povedala je, da je nesrečna Rodriquezova umrla zaradi izgube velike količine krvi, najusodnejša je bila zanjo vbodna rana v levo stran vratu, saj ji je Laubič poškodoval vratno arterijo. Ta usodni vbod je bil eden zadnjih, že pred tem je utrpela še več drugih globokih vbodnih ran, skupno jih je izvedenka naštela pri obdukciji kar 24, še pet je imela večjih vreznin. Najdaljšo, merila je kar 14 centimetrov, na obrazu. Izvedenka je še dejala, da je nesrečna Rodriquezova umrla v hudih bolečinah, smrt pa je nastopila v nekaj minutah. In še, da ni imela nobene možnosti za preživetje.

Prepir, ki je prerasel v grozljivko

Laubič in Rodriquezova sta se razvezala le nekaj tednov pred usodnim dogodkom pred celjskim nakupovalnim središčem. Obtoženi si je močno želel, da bi se vrnila k njemu. Tudi zato, ker sta imela skupnega mladoletnega sina, zaradi katerega sta se usodnega dne, 1. aprila lani, tudi sestala, da bi se pogovorila o stikih. A sta se bolj kot pogovarjala, očitno prepirala, prepir pa je dobil neslutene razsežnosti šele, ko sta trgovski center že zapustila. Rodriquezova je obstala na avtobusni postaji, Laubič pa je najprej sina posedel v svoj avto, vzel iz avta žepni nož, se vrnil, stopil do nje in jo večkrat zabodel. Rodriquezova je v nekaj minutah pred številnimi pretresenimi pričami izkrvavela in umrla. Priče so slišale le krik, nekateri so tudi videli, kako se je Laubič sklanjal nad oškodovanko, po dejanju pa sedel v avto in se odpeljal proti Slovenski Bistrici. Vmes je poklical na številko 113, policistom povedal, kaj se je zgodilo, in jih na bencinski črpalki ob izvozu tudi počakal. Tam so ga nato pridržali.

Stres, živčnost, skrb in jeza

O tem, kakšna osebnost je pravzaprav obtoženi, je na sodišču govoril klinični psiholog dr. Bojan Zalar. Dejal je, da je bil obtoženi v stresu, sicer pa da je deloval živčno in zaskrbljeno. Pri njem je zaznal tudi jezo, ki se je stopnjevala. »Počuti se nemočnega, misli, da se mu bo zgodilo nekaj slabega. Prepričan je tudi, da ljudje o njem govorijo le v negativnem smislu,« je dejal Zalar. Dodal je, da se osebnostne motnje pri njem prepletajo, njegovo razpoloženje pa da je muhasto. Ni pa prepričan, da je šlo v primeru tragedije za naklepno dejanje, prej skrbno načrtovano. »Gre za vrsto dejavnikov, ki so rezultirali v dramatični dogodek,« je dejal izvedenec klinične psihologije. In še, da je verjetno bilo poleg jeze navzoče tudi ljubosumje, ki je po mnenju dr. Zalarja čustvo, ki pride in izzveni, medtem ko je jeza trajnejša in se lahko tudi stopnjuje. Sojenje se bo z zaslišanjem izvedenca za telekomunikacije nadaljevalo sredi oktobra, potem pa se že lahko prevesi v sklepni del.