DZ bo tako generalni policijski upravi, uradu za preprečevanje pranja denarja, Banki Slovenije in Komisiji za preprečevanje korupcije predlagal, naj v roku treh mesecev opravijo interni nadzor s poudarkom na odgovornosti pristojnih v primeru Farrokh.

Vladi pa bo naložil, naj kot skupščina Slovenskemu državnemu holdingu naroči pripravo podrobnega poročila o tej zadevi. Medtem ko je komisija za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb poročilo in ugotovitve, ki kažejo na zavlačevanje pristojnih služb, že posredovala Nacionalnemu preiskovalnemu uradu in tožilstvu, bo to storila tudi bančna preiskovalna komisija. Njene ugotovitve sicer opozarjajo na politično odgovornost.

Grims: Odpovedali so vsi nadzorni mehanizmi

Predsednik komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb Branko Grims (SDS) pa je na petkovi obravnavi poročila izpostavil, da so v tem primeru odpovedali praktično vsi nadzorni mehanizmi, nadzorne institucije in institucije pregona.

Nakazila iranske banke je v dokumentih našla Logarjeva komisija, ki raziskuje politično odgovornost za sanacijo bančnega sistema konec leta 2013. Zadevo je odstopila Grimsovi komisiji, ki je to razkrila javnosti. Prva je opravila nekaj zaslišanj, druga pa pogovor z direktorjem urada za preprečevanje denarja Darkom Muženičem in direktorjem urada v tistem času Andrejem Plausteinerjem.