Barcelona na Nou Campu ni potrebovala veliko časa za prvi zadetek, saj je Messi zadel že kar v tretji minuti. Gol gre v veliki meri na dušo belgijskega vratarja v vrstah Angležev Thibauta Courtoisa, saj mu je Argentinec žogo med nogama poslal iz zelo slabega položaja s strani. Šele drugi zadetek Barcelone, ko je v 20. minuti zadel Dembele, je nekoliko prebudil goste iz Londona, ki pa vseeno do odmora niso uspeli znižati zaostanka, v nadaljevanju pa prav tako niso bili kos danes izjemni katalonski zasedbi. Zmago je v 63. minuti s svojim drugim zadetkom potrdil prvi zvezdnik domačih Messi.

Barcelona v četrtfinale napreduje s skupnih 4:1 (1:1). V petek bo potekal žreb četrtfinalnih parov letošnje izvedbe lige prvakov. Danes se je sicer v tekmi pred tem naprej uvrstil še nemški nogometni prvak Bayern München. Bavarci so v Istanbulu premagali Bešiktaš s 3:1, izid s prve tekme je bil 5:0, tako da so med najboljših osem ekip napredovali s skupnim izidom 8:1. Poleg omenjenih klubov so v igri za najprestižnejšo klubsko lovoriko še Real Madrid, Liverpool, Juventus, Sevilla, Manchester City in Roma.

Barcelona:Chelsea