Rokometaši Gorenja (Verdinek 8 golov, M. Kavčič 5) so v dvorani Tabor sredi prvega polčasa vodili že z 8:3, kljub temu pa je odločitev o zmagovalcu padla šele v dramatični končnici. Po osmih izenačenjih v drugem polčasu (zadnje pri 19:19 v 56. minuti) so Velenjčani povedli z 21:19, nato pa je za Maribor (Velkavrh in Štumpfl po 4) v predzadnji minuti zadel tudi Stefan Žabič.

Za nameček so imeli gostitelji po napaki Gorenja pol minute pred koncem še napad za remi, a je vratar Emir Taletović ubranil strel, ki ga je s šestih metrov iz čistega položaja sprožil Marin Buneta. »Kljub porazu si nimamo česa očitati, saj smo pustili srce na igrišču in dali vse od sebe. Na koncu nam je zmanjkalo nekaj sreče,« je dejal domači igralec Uroš Štumpfl. Gostujoči rokometaš Miha Kavčič pa je dodal: »Ponovno so se v našo igro prikradla nihanja. Ne smemo si dovoliti tega, toda vseeno smo lahko zadovoljni, saj smo osvojili zelo pomembni točki.«

Izidi 17. kroga: Maribor – Gorenje 20:21 (9:11), Krka – Ormož 36:25 (19:12), Dobova – Sviš 32:30 (15:13), Ribnica – Loka 31:27 (17:12), Koper – Hrastnik 26:24 (11:11), Celje – Trimo 26:31 (12:13).