Miami slovenskega košarkarja Gorana Dragića je še naprej eno največjih pozitivnih presenečenj letošnje sezone v ligi NBA. Da bo moštvo s Floride boljše kot zadnja leta, je dal slutiti že prihod Jimmyja Butlerja, a jasno je, da so v klubu zadeli tudi s tem, ko so se znebili Hassana Whitesida. Ključni mož pri dobrih igrah Miamija pa je Goran Dragić, ki je nesebično sprejel vlogo igralca s klopi, s tem pa požel veliko simpatij navijačev in strokovnih delavcev v ligi NBA. Triintridesetletni Ljubljančan igra v izjemni formi in se je odlično ujel z Butlerjem.

S sedmimi zmagami in dvema porazoma je Miami trenutno tik pod vrhom na vzhodni konferenci, nazadnje pa je ugnal Detroit s 117:108. Dragić je v 33 minutah na parketu dosegel 18 točk in šest asistenc. Vročica v domači dvorani še ne pozna poraza, saj je zmagala na vseh štirih dosedanjih tekmah. Nazadnje ji je to uspelo v sezoni 2012/13, ko je v Miamiju igrala še velika trojica James, Wade in Bosh. »Vedel sem, da je Detroit igral drugo tekmo v dveh dneh, zato sem želel s klopi v igro prenesti čim več energije. Še posebej pa zato, ker imamo trenutno kar nekaj težav s poškodbami. V prvem polčasu smo bili neverjetni, vodili že za 29 točk, nato pa nam je conska obramba Detroita v drugem polčasu povzročila kar nekaj preglavic. Nasprotnik se je približal na vsega osem točk, a smo ostali zbrani in tekmo mirno pripeljali do konca,« je pojasnil Goran Dragić, ki bo s soigralci na naslednji tekmi gostoval v Clevelandu.