Prvi večer petega kroga nogometne lige prvakov je minil v znamenju dveh tekem, katerih ponovitev bi kaj lahko videli tudi 30. maja prihodnje leto v finalu v Carigradu. Na prvi sta se Real Madrid in PSG v skupini A razšla z remijem 2:2, na drugi pa je Juventus v skupini D z 1:0 premagal Atletico Madrid.

Čeprav so se na prvi tekmi skupine A že zgodaj zvečer nogometaši Cluba Brugge tako silno veselili izenačenja na 1:1 v 92. minuti proti Galatasarayu v Carigradu, da je sodnik pod prho zaradi drugih rumenih kartonov poslal kar dva njihova nogometaša, strelca Krepina Diatto, ki je slekel dres, in njegovega soigralca Clintona Mato, ki je ob slavju tako silovito brcnil kotno zastavico, da jo je prelomil na pol, je omenjeni remi za Belgijce pomenil »le«, da imajo zdaj lepše možnosti za napredovanje v šestnajstino finala lige Evropa. In hkrati, da je bil pred derbijem skupine med Realom iz Madrida in PSG kraljevi klub že tudi teoretično uvrščen v osmino finala lige prvakov. A očitno so si pri gostiteljih močno želeli ohraniti tudi vsaj še teoretične možnosti za prvo mesto v skupini, ki bi jim jih zagotovila sinočnja zmaga. Začeli so namreč silovito, povedli v 17. minuti prek Benzemaja, nato pa imeli še obilico priložnosti, a se je njihov nekdanji soigralec v vratih PSG Keylor Navas izkazal z nekaj fantastičnimi obrambami. V drugem polčasu je v igro pri gostih vstopil tudi prvi zvezdnik Neymar, a Real je imel še naprej lepše priložnosti, eno izmed njih pa je v 79. minuti, potem ko je pred tem soigralce še nekajkrat rešil Navas, izkoristil Benzema. Toda ko je vse kazalo na gladko zmago gostiteljev, je na hitro sledil velik preobrat. Že v naslednjem napadu je namreč najprej znižal Mbappe, v 83. minuti pa je izenačil Sarabia in PSG zagotovil točko in prvo mesto v skupini.

Na drugem derbiju večera je v skupini D Juventus proti Atleticu Jana Oblaka do vodstva po prekrasnem zadetku s prostega strela Dybale prišel v drugi minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa. Naposled se je izkazalo, da je bil to edini zadetek na tekmi, z njim pa si je Juve zagotovil prvo mesto v skupini, ker je pred tem Bayer v Moskvi ugnal Lokomotivo (2:0), pa to pomeni tudi, da je glede drugega potnika v osmino finala še vse odprto.

Kar 12 golov je padlo v skupini B, v kateri je Crvena zvezda doma doživela nov polom, saj je s kar 0:6 izgubila proti Bayernu, pri čemer je Robert Lewandowski v dobrih 15 minutah dosegel kar štiri zadetke. Tottenham pa je v Londonu na drugi tekmi pod vodstvom Joseja Mourinha še drugič zmagal, potem ko je proti Olympiakosu že zaostajal z 0:2, a nato dosegel kar štiri zadetke. Bayern in Tottenham potujeta v osmino finala, Olympiakos in Zvezda pa bosta na medsebojni tekmi v zadnjem krogu določila, kdo bo igral v zaključni fazi lige Evropa. Za drugo mesto in uvrstitev v osmino finala lige prvakov pa je še vse odprto v skupini C. Atalanta, pri kateri je Josip Iličić igral od 61. minute, je danes namreč z 2:0 premagala Dinamo iz Zagreba (Petar Stojanović je igral do 75. minute) in ima zdaj štiri točke, Dinamo jih ima pet, Šahtar pa po remiju z Manchestrom Cityjem, ki je že prvi, šest.