Napredek v igri košarkarjev Krke je v zadnjem obdobju očiten. Sprva so imeli Novomeščani proti FMP v gosteh že dobljeno tekmo, a so jo nespametno izgubili. Nato so v izredno pomemben obračunu doma na kolena spravili Zadar, na gostovanju pri Crveni zvezdi pa v prvem polčasu bili enakovredno bitko z evroligaškim nasprotnikom. Dokaz dviga forme pa je bila sobotna tekma v dvorani Leona Štuklja, ko je Krka po zaslugi trojke Glenna Coseyja štiri sekunde pred koncem za točko ugnala Budućnost. Američan so poleti v Novo mesto pripeljali ravno zaradi takšnih trenutkov, moštvo trenerja Vladimirja Anzulovića pa je z nenadejanim uspehom naredilo gromozanski korak k obstanku. »Igrali smo natanko tako, kot smo se dogovorili. Če bomo nadaljevali trdo delo na treningih in takšno igro, bomo prišli do želenega cilja,« je bil zadovoljen Vladimir Anzulović.

V morda najkakovostnejši tekmi dosedanjega dela lige ABA je Olimpija v Beogradu proti Partizanu ob koncu tretje četrtine že zaostajala za 13, a naredila preobrat in bila po zaslugi Ryana Boatrighta in Jake Blažiča tik pred zmago. Osem desetink pred koncem so Ljubljančani dobro pokrili najnevarnejšega strelca gostiteljev Marcusa Paiga, a je žoga ob izvajanju avta našla Ognjena Jaramaza, ki je prehitel sireno in s srečno trojko od table »ukradel« zmago zmajem. »V prvem polčasu smo izgubili preveč žog, v drugem pa pokazali srce po višjem zaostanku. Takšen poraz boli, a smo pokazali precej dobrih stvari,« ostaja pozitiven trener Olimpije Slaven Rimac.

Četrti zaporedni poraz je proti Mornarju zabeležila Primorska, ki brez poškodovanega Ivana Marinkovića ni bila dorasla nasprotniku. »Znova se nam je zgodilo, da smo v tekmo vstopili premehko, čeprav smo ravno to posebej izpostavili v pripravi – 99 prejetih točk je preveč za obrambo, kot jo želimo igrati,« je bil jezen trener Primorske Andrej Žakelj.

Liga ABA, 15. krog: Krka – Budućnost 73:72 (12:18, 35:36, 56:54, Cosey 21, Ramljak 16; Cobbs 17), Partizan – Olimpija 96:95 (23:25, 55:47, 81:69, Jaramaz 16; Blažič 22, Hopkins 13), Mornar – Primorska 99:84 (30:23, 53:42, 71:61, Needham 22; Lazić 23, Dimec 17), Cibona – Zadar 89:60 (26:17, 46:26, 64:43, Novačić 20, Rebec 16; Allen 20), Igokea – FMP sinoči, jutri ob 17. uri: Mega – C. zvezda.