Z Žigo Daneuom je vse v redu. To je glavna in najpomembnejša novica po tekmi prvega kroga lige ABA Cedevite Olimpije proti FMP. 22-letni Ljubljančan je v zaključku tekme ob poizkusu blokade padel z višine na vrat in po trdem pristanku izgubil zavest, po katerem mu je zdravniška služba nemudoma odmaknila jezik, da ne bi prišlo do zadušitve. Najkoristnejši igralec slovenskega superpokala je kmalu prišel k zavesti in so ga na nosilih odpeljali iz dvorane Železnik, ponoči pa je Cedevita Olimpija poslala spodbudno vest, da je že v hotelu s soigralci, nasmejan in da zdravstvenih posledic nima. Kljub temu na gostovanje v evropskem pokalu v romunski Cluj ni potoval, ampak je odšel na dodatne preglede v Ljubljano.

Čeprav je bilo pripravljalno obdobje za Cedevito Olimpijo uspešno in je kazalo, da je novi trener Zvezdan Mitrović odpravil stare bolezni, so te na uvodu lige ABA proti FMP znova priplavale na površje. Ko je nasprotnik zaigral agresivno, so se Ljubljančani zatekli k individualnim vložkom, česar v pripravljalnem obdobju ni bilo videti. Ob tem jih je na cedilu popolnoma pustil tudi met od daleč. Gostitelji so od sredine tretje do sredine četrte četrtine naredili delni izid kar 24:0 in tako brez težav prišli do zmage s 75:62 (21:20, 33:40, 59:48, Tasić 23, Rebec 11; Robinson 18, Blažič 10, Stewart 8, Lemar 7, Beringer 6, Jones 3, Nikolić, Glas, Geben, Prepelič in Ogbeide po 2). »Do sredine tretje četrtine smo kontrolirali dogajanje na parketu. Nato pa nam je ob agresivni igri FMP povsem zatajila organizacija, zadeti nismo uspeli nič, niti odprtih metov ne, in vprašanje o zmagovalcu je bilo odločeno. Sicer težko govorim o tekmi po tem, kar se je zgodilo Žigi Daneuu. Samo da je dobro. Delali bomo naprej. To je samo ena tekma, na kateri so igralci občutili, kaj pomeni igrati v ligi ABA. Gre za trdo, močno, včasih tudi umazano liga. Večina pa izkušenj z igranjem v njej nima. Upam, da je bila to za nas dobra šola,« je dogajanje ocenil Zvezdan Mitrović.

Z videnim nikakor ni bil zadovoljen niti kapetan Jaka Blažič. »V drugi polčas so košarkarji FMP krenili precej bolj agresivno, mi pa se temu nismo znali prilagoditi. V obrambi nismo našli odgovora, v napadu pa smo se zanašali na individualne poteze, kar se ne sme dogajati. Ko so se gostitelji razigrali, so naredili razliko in zasluženo zmagali. Tekmo moramo dobro analizirati in že na prvi tekmi evropskega pokala v sredo proti Cluju pokazati povsem drugačen obraz.«