Po več kot šestih tednih kolesarskega premora – od zmage na Touru 21. julija – se na dirke vrača najboljši kolesar na svetu. Pogačar je letos startal na šestih dirkah svetovne serije in slavil na petih (na Milano-San Remo je bil tretji, op. p.), v sezoni pa je dosegel že rekordnih 21 zmag.

»Za mano je dober dirkaški premor, dobro sem treniral, zato nestrpno pričakujem nadaljevanje sezone. Kanada je čudovit del sveta za vožnjo s kolesom, nanjo pa imam lepe spomine iz leta 2022,« pravi Tadej Pogačar, ki je pred dvema letoma zmagal v Montrealu, potem ko je v sprintu premagal Belgijca Wouta van Aerta, ki pa je zaradi poškodbe kolena že končal sezono. Manj lepe spomine pa ima na Quebec, kjer je leta 2022 osvojil 24. mesto.

{MEDIA_POSITION}ArticleEmbed-687389{/MEDIA_POSITION}

Na petkovi dirki v Quebecu (start ob 17. uri) čaka tekmovalce 16 krogov po 12,6 kilometra (skupaj 201,6 km) in 2976 višinskih metrov. Zahtevnejši bo zaključek kroga, ko bodo morali v dveh kilometrih premagati sto višinskih metrov, a strokovnjaki napovedujejo ciljni sprint večje skupine. V Montrealu (start ob 17. uri) bo v nedeljo 17 krogov s po 12,3 kilometra (skupaj 209,1 km) in kar 4573 višinskih metrov, proga pa je Pogačarju – za razliko od tiste v Quebecu – pisana na kožo. V prvem delu kroga je tudi daljši vzpon na Camillien-Houde, ki je dolg 1,6 kilometra in ima povprečni naklon okoli devet odstotkov.

Pogačar pravi, da je s svojo pripravljenostjo zelo zadovoljen, v zadnjem času pa so v ekipi opravili manjše popravke na kolesu in spremenili načrt treningov. »Raven dirkanja v Kanadi bo znova zelo visoka, zato bomo morali dati vse od sebe, če želimo biti na vrhu. Ne glede na to, kaj se bo še zgodilo do konca letošnje sezone, sem lahko že z dosedanjim delom zelo zadovoljen. Vse ostalo bo zame samo bonus.«

Pogačarjev pomočnik bo spet Domen Novak, v ekipi Bahrain Victorius, za katero bo vozil tudi Matevž Govekar, pa bo kapetan Matej Mohorič. Zaradi odsotnosti Wouta van Aerta bi lahko pomembna vloga v ekipi Visma Lease a Bike pripadla Janu Tratniku, ki mu pogodba poteče konec sezone, neuradno pa naj bi se nato pridružil Primožu Rogliču v ekipi Red Bull-Bora-hansgrohe.