Nocojšnji dogodek poteka v sodelovanju z GZS Koroško gospodarsko zbornico.

Znano bo, katero izmed treh nominiranih podjetij si je prislužilo prestižno nagrado:

Družinsko podjetje Hermine Wech – Koroška perutnina

Kot del avstrijske skupine Wech Geflugel GmbH oskrbuje trgovce in proizvajalce perutninskih izdelkov v Sloveniji in na Hrvaškem s kakovostnim perutninskim mesom, nekaj pa ga porabijo tudi v svojih gostinskih obratih. Skrbno ravnanje z naravo, razpoložljivimi viri ter trajnostna proizvodnja in poslovni razvoj so pomembni elementi njihove korporativne kulture. Filozofija podjetja je visoka kakovost za zadovoljstvo vseh, zato vsako leto v izboljšave vložijo 40 odstotkov letnega zaslužka.

{MEDIA_POSITION}ArticleEmbed-688362{/MEDIA_POSITION}

Podjetje Lumar IG

Že vrsto let je med najvidnejšimi slovenskimi ponudniki montažnih lesenih objektov. Kot nosilec trajnostne gradnje v osrednji Evropi strankam zagotavlja vrhunsko izkušnjo gradnje. Podjetje razvija in gradi unikatne objekte po željah kupcev, ki v življenjskem ciklu minimalno obremenjujejo okolje. Pod vodstvom Marka Lukića, ki je od očeta Milana prevzel lastništvo in vodenje podjetja, je podjetje v zadnjih letih postalo tehnološko vodilni ter največji slovenski proizvajalec skoraj ničenergijskih montažnih lesenih objektov, ki jih potrjujejo mednarodni certifikati in priznanja.

{MEDIA_POSITION}ArticleEmbed-688410{/MEDIA_POSITION}

Podjetje Hidrokop

Družinsko podjetje se že več kot desetletje uspešno razvija v eno izmed prepoznavnih podjetij na področju nizkih gradenj in cestnega transporta v severovzhodnem delu Slovenije. Med njegovimi ključnimi konkurenčnimi prednostmi je specializacija na področju sanacij plazov, kjer je podjetje prepoznano kot eno najboljših v državi. Poleg tega so močni izvajalci tudi pri rudarskih delih v glinokopih, pri izgradnji raznih inženirskih objektov, pri rušitvenih delih ter cestnih prevozih razsutih tovorov.

{MEDIA_POSITION}ArticleEmbed-688366{/MEDIA_POSITION}

Lanski zmagovalec

Naziv gazela podravsko-pomurske regije je leta 2023 pripadel družinskemu podjetju Centernorma, ki se ukvarja s predelavo lesa v izdelke za stavbno pohištvo, nominirani pa sta bili še podjetji Robotehnika in NTR inženiring.

Projekt Gazela 2024

Prvo letošnjo regijsko gazelo smo dobili minuli četrtek v Ljubljani. Za gazelo osrednjeslovenske regije 2024 je bilo razglašeno podjetje Hyla, nominirani sta bili še podjetji Lenis in Plan-net Solar. Naslednji dogodek v letošnjem izboru najboljših najhitreje rastočih podjetij bo v torek, 24. septembra, na gradu Mokrice, kjer bomo izmed podjetij Alva, Metalika in Soltec razglasili gazelo dolenjsko-posavske regije 2024. Že dva dni kasneje, 26. septembra, bomo v Litiji dobili gazelo savinjsko-zasavske regije 2024. Za laskavi naziv se potegujejo podjetja Elnet, Trgograd in Grlica. Predzadnji dogodek letošnje karavane Gazela bo v Škofji Loki v torek, 1. oktobra. Izmed nominiranih podjetij Caretronic, KNT in KOV bomo razglasili prejemnika naziva gazela gorenjske regije 2024. Zadnjo, šesto regijsko gazelo bomo dobili na dogodku v Sežani v četrtek, 10. oktobra. Za naziv gazele primorsko-notranjske regije 2024 se potegujejo podjetja Acinel, Lepton Quark in Roto Inox. Sklepna prireditev Slovenska gazela z razglasitvijo zlate, srebrne in bronaste gazele generacije 2024 pa bo v ponedeljek, 21. oktobra, v Cankarjevem domu v Ljubljani.

O projektu Gazela

Gazela je najstarejši, največji in v svojem jedru trajnostno zasnovan projekt promocije rasti za prihodnja desetletja. Takih je tudi 22 zlatih gazel – hitro rastočih podjetij, ki so brezčasni svetilniki optimizma. Letos projekt Gazela obeležuje 24 let obstoja. Projekt najboljših med najhitreje rastočimi in bonitetno odličnimi slovenskimi podjetji je pripravljen v obliki 6 regionalnih in enega nacionalnega dogodka, kot priklon in poklon vsem podjetjem, ki so se v 24 letih uvrstila med trajnostno najhitrejše.